Baymak Kombi Servisi Keçiören

Baymak Kombi Servisi Keçiören
Keçiören kombi servisi

BAYMAK DOLCEVİTA ARIZA KODLARI ANKARA

BAYMAK DOLCEVİTA ARIZA KODLARI

E01 Arıza Kodu : Dolcevita kombi ekranında E01 uyarısının anlamı cihazın ateşlemeyi sağlamamasıdır. Kombi ateşleme yapmadığında verim de alınamaz. bu nedenle de servisi aramanız gerekmektedir.

E02 Arıza Kodu: Kombi aşırı ısınma sebebi ile kendini bloke ettiğinde ekranında bu uyarı kodu yazar.Sorun aşırı ısınma termostadının arıza yapmasıdır.Bu durumda servisi aramanız gerekiyor.

E03 Arıza Kodu : Dolcevita kombinin atık gaz sisteminin tam anlamıyla çalışmaması sebebi ile kombinin arızaya geçmesidir. Cihazın baca kontrolü gerekir. Baca çalışmasını sorunsuz gerçekleştiriyorsa fan motorunda ya da prosestatta sorun vardır.

E05 Arıza Kodu : Cihazın kalorifer sensöründe sorun olduğunda ekranda beliren hata kodudur. Bu durumda peteklerinizle ilgili ısınmama sorunu yaşarsınız. Durum kalorifer sensörü ile ilgili olabilir. Bu yüzden de arıza tespiti ve müdahalesi için servisi aramalısınız.

E06 Arıza Kodu : Dolcevita kombi ekranında beliren bu hatanın açıklaması sıcak su sensöründe sorun olduğudur. Bu durumda kombi sıcak su vermez. Kombi eğer sıcak suyu verirse belirli bir süre kadar verir sonrasında suyu soğutur. Tüketici müdahalesi gerektirmeyen bir durum olduğu için direk Servisi aranmalıdır.

E10 Arıza Kodu : Baymak Dolcevita kombide su basınç göstergesinin 0,3 barın altında olduğunu yani kombinin suyunun azaldığını belirten uyarı kodudur. Bu durumda tüketici olarak kombinin altında bulunan doldurma musluğunu açmalı kombiye 1,5 bara gelene kadar su basmalısınız. Sonrasında Dolcevita kombi çalışacaktır.

E25/26 Arıza Kodu : Dolcevita kombide her iki uyarıdan biri bulunuyor ise muhtemel pompa hatasıdır. Bu durumda cihazda birden fazla sorun olabilir. Mesela petekler ısınmaya bilir, kombi ses yapabilir ya da kombi hiç çalışmıyor olabilir. Bu gibi durumlarda arızanın hem tespiti hem de çözümü için Servisden yardım almalısınız.

E35 Arıza Kodu : Bu uyarı kodu kombi ekranında belirdi ise cihazın ateşleme yaptığı fakat alev oluşturmadığı anlamına gelir. Kombiye üç kez reset atmanız gerekmektedir. Reset sonrasında kombi ekranında hala bu uyarı kodu beliriyor ise bu durumda Kombi Servisi’ni aramalısınız.


E96 Arıza Kodu : Daireye gelen voltaj düşüklüğü sebebi ile kombi E96 uyarı kodu verir. Bu durumda voltaj düzenleyicisi olarak bilinen regülatör cihazı kullanmanız gerekmektedir. Regülatör cihazı için Servisi iletişim hattını arayabilirsiniz.