Baymak Kombi Servisi Keçiören

Baymak Kombi Servisi Keçiören
Keçiören kombi servisi

Daha az doğalgaz tüketmek için (Tasarruf)Kombi kullanılan evlerde doğalgaz sarfiyatını azaltmanın yolları
  • Ciddi oranda (%30-40) tasarruf istiyorsanız mantolama yapılmalıdır.Bina olarak karar verilmesi sorun olan yerlerde ise konutunuzun iç duvarlarını köpük ve strafor ile mantolama yapabilirsiniz.En fazla ısı kaybı duvarlardan kaynaklanır.İkinci sırada ise pencere ve kapı aralıklarından kaynaklanan sebeplerdir.
  • Oda termostadı kullanmak faydalı mıdır?                                                                                        Bu konuda edindiğimiz tecrübe oda termostadı kullanmanın bazı önemli noktalarının göz ardı edildiğidir.Oda termostadının duyarlı çalışabilmesi için kombi petek sıcaklığını kontrol eden ayarların üst seviyeye çıkarılması gerekmektedir.Karşılaştığımız durumlarda hem kombi ayarı düşük seviyede hem de oda termostadı oda sıcaklığına (18-20-22 °C) ayarlı durumda,sıcaklık kontrolü kombide olmasına rağmen,oda termostadının ayarladığını sanmalarıdır.Sözün özü kombi ayarı oda termostadından önce duyarlanmakta ve ısıtmayı kontrol etmektedir.Bir diğer nokta,oda termostadının bulunduğu yerin ısınmasını istediğimiz derece ile evin genelini aynı şartlarda ısıtmaya çalışmak doğru değildir.Oda termostadını kullanmak için kombi ısınma ayarı üst seviyeye çıkarılmalıdır.Oda termostadı uygun yere bağlanmalıdır.Etkilenecek noktalar(petek üstü,kapı,pencere kenarları)seçilmemelidir.Aktif kullanılmayan odalar kısılmalıdır.
  • Termostatik Vana Kullanımının Faydaları
  • Bizim tavsiye ettiğimiz tasarruf için Termostatik Vanalardır.                                                       Her odanın sıcaklığı ayrı ayrı ayarlanabilir.
  • Bir petek hariç tüm peteklere bağlanabilir.Birine bağlanmamasının sebebi tüm peteklerin istenilen sıcaklığa geldiğinde kapanma olasılığındandır.Devir daim için açık olacak bir petek yeterlidir.Tüm peteklerin bir anda kapanması kombi için sakıncalıdır.
  • Termostatik vanalarda 2 ile 5 arasında ayar yapma imkanı mevcuttur.Hiç kullanmadığınız odayı kapatabiirsiniz.Sadece donma riskinde bu vana devreye girer ve peteği ısıtır.
  • Gündüz evde kimse durmuyor.Kombiyi kapatmalı mıyım,kısık ayarda açık mı bırakmalı mıyım? 
Evde kimse yok ise kapatmanız kesinlikle daha ekonomik olur.Evinizin ısınma süresi yarım saat derseniz,eve geldiğinizde yarım saat soğuğa katlanmamak için 8-10 saat kombiyi yakmak mantıklı değildir.Bu sorunu yaşamamakta mümkündür.Oda termostadı bağlantı ucuna program saati takılabilir.Böylece sabah evden çıkış saatine ayarlandığında kombi söner ve akşam eve geliş  saatinden önce kombi ısıtmaya başlar.Böylece hem boşu boşuna yakmamış olur,hemde eve geldiğinizde ısınmayı beklememiş olursunuz.