Baymak Kombi Servisi Keçiören

Baymak Kombi Servisi Keçiören
Keçiören kombi servisi

Peteklerin üstü sıcak altı ılık(hadi abartalım buz gibi)

Peteklerin üstü sıcak altı ılık ise;

Kombiden kaynaklanan Sebepler

1) Genleşme tankının işlevini yitirmesi
2) Radyatörlerden dönen suyu kombiye girmeden önce süzen pislik tutucunun (filtrenin) tıkanması
3) Üç yollu vananın tam çalışmaması
4) Ana eşanjörün kirlenmesi
5) Ana Kart Yazılımının ve Kalorifer PTC,NTC bozukluğu

Tesisatdan Kaynaklanan Sebepler

1) Peteklerin içindeki suyun kirlenmesi,siyah ya da koyu renk su olması tesisat suyunun kirlenmiş olduğunu gösterir.Bu tür durumdaki peteklerin alt kısmıda sıvı dolaşımını engelleyen çamurlaşma ve kirlenme vardır.Temizlenmeden verim artmaz.Kimyasal ile temizlenebilir.

2) Peteklerin bağlantı şekli değiştirilebilir.Yeni bağlantı şekli peteklerin üstünden sıcak su girişi ile değil alttan giriş çıkış yaparak sağlanmaktadır.
Şekilde görüldüğü gibi


Sağ ya da soldan giriş çıkış yapılabilir.Tesisat şartlarına göre ayarlanabilir.Bu tür bağlantı ile yapıldığında ısınma alttan başlar ve yukarı doğru çıkar.Sirkülasyon yetersiz olsa da ısınan suyun öz ağırlığının hafiflemesinden dolayı yukarı çıkmasından petekler daha iyi ısınır.

3) Termostatik Vana: Bu tür uygulamalar da oda sıcaklığı istenilen değere geldiğinde radyatörün kapatılması esasına dayanır.
Kombiye yakın olan petekler iyi ısınır.
Uzakta kalanların yeterli ısınması için iyi ısınan petekler termostatik vana ile kısılır,kapatılır.Böylece uzakta bulunan peteklere su sirkülasyonu sağlanarak ısınması sağlanır.

4) En basit çözüm yolundan biri de mutfak peteği başta olmak üzere iyi ısınan peteklerin üst vanasını kısın.Diğerleri daha iyi ısınana kadar deneme yanılma yolu ile kısma işlemini ayarlayın.